четвер, 22 листопада 2018 р.

ІІ регіональна науково-практична конференція «Використання технологій менеджменту якості в управлінні закладами освіти»

20 листопада 2018 року у Тернопільському ОКІППО проведено II регіональну науково-практичну конференцію «Використання технологій менеджменту якості в управлінні закладами освіти».
У роботі конференції взяли участь науковці, керівники закладів освіти та практики освітньої галузі, зокрема тези на адресу оргкомітету надіслали доктори та кандидати наук з України, Польщі, Словаччини.
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернувся Вітенко І.М., заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

понеділок, 12 листопада 2018 р.

Чи має право вчитель вимагати, щоб учні одягали шкільну форму?


Закон “Про освіту” необхідність шкільної форми не передбачає.
Проте такі вимоги можуть бути у статуті закладу освіти або у правилах внутрішнього розпорядку. Оскільки і перше, і друге не проходило затвердження у Міністерстві юстиції, такі норми не є обов’язковими. Батьки можуть звернутися до директора з листом-заявою про те, що їхня дитина буде ходити у школу за погодженням з батьками у зручному одязі.
Також зазначимо, що права та обов’язки педагогічних працівників передбачені статтею 54 Закону “Про освіту”. Про стеження за одягом учнів там не йдеться.


пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Лист-роз’яснення щодо застосування окремих положень Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти


Відповідно до статті 43 Закону України «Про загальну середню освіту» порядок діловодства в закладі загальної середньої освіти визначається керівником відповідно до законодавства.
З огляду на це, а також з метою впорядкування та дебюрократизації системи документообігу в закладах загальної середньої освіти у відповідності до пункту 369 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік Міністерство освіти і науки України видало наказ від 25.06.2018 № 676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1028/32480.